Se handboll och fotboll i yttersta världsklass (eller annan sport)
- Tyskland
Ta med er tränare, ledare, spelare och föräldrar och se på handboll i yttersta världsklass med massor av svenska spelare i Kiel eller Flensburg. Wärnelius Buss skräddarsyr en två- eller tredagarsresa till Kiel eller Flensburg inklusive en handbollsmatch där vi utgår från er hemort.
Eller så bär det av till Leipzig för att titta på ett av Europas bästa klubblag i fotboll med svenskintresse Emil Forsberg i spetsen. Wärnelius Buss skräddarsyr en två- eller tredagarsresa till Leipzig inklusive en fotbollsmatch där vi utgår från er hemort.
I våra miljöklassade och moderna bussar sitter ni bekvämt och säkert. Vår personal gör sitt yttersta för att ni ska bli nöjda och få en härlig upplevelse och handbollsresa tillsammans.
Åk bara med er egen förening eller dela en buss med er grannförening. Boka ”hela” bussen (minst 40 platser) så ger vi er bästa möjliga pris.
Begär offert från er hemort: I priset kan ingå: Bussresa, vägskatt, reseledare, avbeställningsskydd, båtfärja, hotell med frukost, entrébiljett till bundesligamatch, mat på vägen osv.
Har du några funderingar skicka e-post: roine@wbuss.se